PROGRAMY
DIETETYCZNE

NASZE programy dietetyczne

Zmianę stylu życia, warto zacząć od aktywności fizycznej i sposobu odżywiania

Dieta jest sposobem odżywiania. Nie należy jej mylić z dietą odchudzającą. Termin dieta, stosowany jest w nauce o żywieniu człowieka oraz w opracowaniach naukowych i ma różne znaczenia.

Wyróżnia się 4 rodzaje diet:
• dieta zwyczajowa (naturalna) – jest to powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się,
• dieta alternatywna – jest to przyjęty w sposób świadomy nawyk odżywiania się mający na celu rezygnację ze stosowania niektórych pokarmów i metod ich przygotowania (np. wegetarianizm),
• dieta lecznicza – jest to żywienie, w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż produktów spożywczych (produkty zalecane, dozwolone i zabronione), konsystencję diety, techniki kulinarne. W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą.
• dieta doświadczalna – jest to specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach.

Dla Naszych klientów, którzy pragną zmienić swoje życie, nie tylko pod kątem aktywności fizycznej, ale i poprawić swoje nawyki żywieniowe, oferujemy konsultacje  
z najlepszymi, nieocenionymi dietetyczkami z Naszego TEAM. W oparciu o Państwa potrzeby przygotowane zostaną programy dietetyczne, które  wspomogą Państwa potrzeby. 

Dietetyk - Dr n. farm. Joanna Pieczyńska

Żywieniem zajmuje się nie tylko zawodowo, ale też naukowo. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest autorką wielu publikacji z zakresu analizy żywności i żywienia człowieka w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz współautorką poradników dla pacjentów i rodziców Prowadzi również zajęcia dotyczące żywienia człowieka i analizy żywności ze studentami Wydziału Farmacji oraz kierunku Dietetyka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest v-ce przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oddziału wrocławskiego. Jako dietetyk zajmuje się pracą z osobami odchudzającymi się, kobietami ciężarnymi oraz walczącymi z niepłodnością, chorymi onkologicznie, osobami ze schorzeniami gastroenterologicznymi i dietozależnymi.

Kontakt: joanna.pieczynska@interia.pl

Dietetyk - Dr n.med. Anna Felińczak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykładowca, prowadzi wykłady i ćwiczenia ze studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz studentami kierunku dietetyka w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu. Jest także autorem programów zdrowotnych pt: „Rozpoznawanie wczesnych zagrożeń nadwagi i otyłości dzieci w wieku szkolnym miasta Wrocławia” oraz „Redukcja masy ciała poprzez ukierunkowaną i systematyczną aktywność fizyczną” Prowadzi współpracę z Urzędem Miasta Wrocławia w zakresie propagowania wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, ukierunkowanego na aktywność oraz zdrowe odżywianie, unikanie używek, dbanie o prawidłową masę ciała. Specjalizuje się w terapii żywieniowej chorób cywilizacyjnych, metabolicznych i autoimmunologicznych. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci oraz Sudeckim Uniwersytetem III wieku.prowadząc wykłady dla dzieci z zakresu fizjologii głodu i racjonalnego żywienia. Swoim pacjentom oferuje zawsze zdrową, pyszną i indywidualnie zbilansowaną dietę dostosowaną do stanu zdrowia oraz preferencji żywieniowych