PIERWSZA
POMOC

Poznaj pierwszą pomoc

W pierwszej pomocy liczy się każde życie.
Każda najmniejsza szansa uratowania życia

Pierwsza pomoc, to nazwa, która wielu osobom jest znana. Niestety, większość osób w sytuacji w której musi jej użyć uświadamia sobie, że nie potrafi tej pomocy udzielić. W każdej minucie, w Polsce jakaś osoba wzywa pomocy lub jej potrzebuje. Każda osoba, która znalazła się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia potrzebuje, aby pomoc jej udzielona była natychmiastowa.
Może zdarzyć się tak, że tej pomocy będzie potrzebować ktoś z Twoich najbliższych (rodziny) lub przyjaciół, znajomych, czasami zupełnie obca osoba. Naucz się udzielania pierwszej pomocy dla bezpieczeństwa Twojej rodziny, przyjaciół, współpracowników i dla siebie.

Zanim do poszkodowanego przybędzie profesjonalna pomoc medyczna miną cenne minuty, ten czas może zaważyć na życiu lub zdrowiu osoby potrzebującej pomocy. Może to właśnie TY będziesz tą osobą, która pomoże poszkodowanemu udzielając jej Pierwszej pomocy i ratując tej osobie życie? Pamiętaj Corocznie w Polsce umiera kilka tysięcy osób, tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie podejmują czynności ratowniczych przed przybyciem specjalistycznych służb medycznych.

Międzynarodowe Wytyczne Resuscytacji z 2015 roku wskazują, że wczesne podjęcie resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez świadków zdarzenia pozwoli potroić szanse przeżycia poszkodowanego. Należy pamiętać, że po 4-5 minutach z powodu braku tlenu następują nieodwracalne zmiany w mózgu.

Poznaj nasze kursy pierwszej pomocy

Dysponujemy bardzo dobrze opracowanymi materiałami dydaktycznymi, które wliczone są w cenę kursu. Uczymy praktycznych umiejętności. Wszystkie zajęcia prowadzone są w bezstresowej i przyjaznej atmosferze. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do nauki.